Montaż instalacji LPG Ruda Śląska
 
 

Auto Gaz - Montaż instalacji LPG Ruda Śląska:
Coraz więcej osób docenia montaż instalacji gazowej w samochodzie. Głównym powodem są czynniki ekonomiczne – koszty instalacji LPG szybko się zwracają, nawet jeśli decydujemy się na droższą opcję, ponieważ cena autogazu jest o około 50% niższa od ceny benzyny i oleju napędowego. Samo stosowanie mieszanki gazowej do napędu ma wiele zalet: zapewnia równą i cichą pracę silnika, odpowiednią dynamikę, a także ogranicza emisję szkodliwych spalin.

Pamiętaj, że dobór komponentów w samochodowej instalacji gazowej jest bardzo ważny dla jej poprawnego działania. Na wybór oraz cenę instalacji gazowej mają wpływ m.in. model auta, budowa silnika oraz parametry techniczne pojazdu.
 

             

 

Częste pytania dotyczące montażu instalacji gazowej:
Czy gaz niszczy silnik?
To jedna z obiegowych opinii, która powstała w wyniku pojawiania się pojazdów z nieprawidłowo dobraną lub zamontowaną instalacją gazową. Jeżeli prawidłowo zostaną dobrane komponenty instalacji gazowej, prawidłowo zostaną zamontowane i precyzyjnie wyregulowane to mamy gwarancję bezawaryjnej eksploatacji silnika przy zachowaniu normalnych czynności obsługowych (wymiany olejów, filtrów i świec zapłonowych).

Jakie dokumenty są potrzebne do zarejestrowania instalacji gazowej w Wydziale Komunikacji?
Po montażu instalacji gazowej do rejestracji w Wydziale Komunikacji należy przedstawić:
- fakturę za montaż instalacji gazowej (na fakturze powinien być wpisany nr VIN oraz nr rejestracyjny pojazdu),
- wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji,
- dowód rejestracyjny pojazdu,
- kartę pojazdu (jeśli została wydana).


Ile mam czasu na zarejestrowanie w Wydziale Komunikacji instalacji gazowej po montażu?
Na wpis do dowodu rejestracyjnego przewidziane jest do 30 dni.


Czy trzeba technicznie przygotować auto przed montażem instalacji LPG - na co zwrócić uwagę?
Pamiętajmy, że pewne usterki występujące w naszym pojeździe mogą się ujawnić albo nasilić swoje objawy w trakcie pracy na paliwie gazowym. Dlatego ważne jest żeby przed montażem je zweryfikować u mechanika i skonsultować w warsztacie zajmującym się serwisem systemów LPG pod kątem ewentualnego wpływu na działanie na paliwie gazowym. Może się okazać, że pewne usterki należy bezwzględnie usunąć jeśli mamy jeździć na paliwie gazowym, a niektóre mogą być usunięte w późniejszym terminie. Ze swojej strony warto na pewno w podstawowy sposób sprawdzić min. poziom oleju, uzupełnić poziom płynu chłodzącego (jeśli jest poniżej minimum), sprawdzić lub poprosić o sprawdzenie przed montażem świec i przewodów zapłonowych, a jeśli na desce rozdzielczej pojawia się kontrolka check engine sprawdzić jaki błąd wpisał się do sterownika benzynowego, wtedy możemy zdefiniować mniej lub bardziej znaczące usterki i uniknąć komplikacji po zamontowaniu instalacji gazowej.


Jak wybrać najlepszą instalację do mojego auta?
Jeśli planujemy zakup auta i nie chcemy zbankrutować z tytułu wydatków na benzynę oznacza to, że mamy zamiar podjąć słuszną decyzję i założyć do niego instalację gazową. Najlepiej wtedy skonsultować z warsztatem montującym systemy gazowe możliwości i oferty instalacji do upatrzonego auta. Fachowiec doradzi jakie auto lepiej będzie się spisywało na paliwie gazowym, często uchroni nas przed zakupem auta, w którym montaż instalacji LPG nie jest możliwy lub bardzo kosztowny, będzie można poznać oferty cenowe do różnych modeli i wtedy wybrać najkorzystniejszą opcję zakupu.

 

Klimatyzacja Samochodowa - nawiewy

Kalkulator oszczędności LPG względem PB 
 

strona główna | wypożyczalnia | auto gaz | warsztat samochodowy | o nas | kontakt
nCars © 2013
design: iSWS